Idėjos

Interjero projektavimas prasideda nuo idėjos

Žmonėms, neturintiems patirties interjero projektavime daug lengviau pasimesti gausybėje pasirinkimų kuriant namų įvaizdį.

Kyla klausimai: Nuo ko pradėti? Kokį stilių pasirinkti? Kaip išsirinkti ir suderinti spalvas, apdailos medžiagas, baldus? Daugelį kūrybinių problemų padeda išspręsti interjero dizaino specialistai, kurie išsiaiškinę klientų poreikius padeda atskirus elementus sujungti į vieną visumą.

Tačiau, ką daryti jeigu viską darote patys? Štai keletas patarimų nuo ko pradėti…

Pirmas ir labai svarbus žingsnis padedantis išvengti painiavos tai – interjero idėja. Susikurta idėjinė koncepcija yra pagrindas nuo kurio galima „atsispirti“ ir sukurti atitinkamą nuotaiką interjere.

Idėjinė koncepcija kuriama atsižvelgiant į svarbiausią dalyką – gyventojus, jų skaičių, amžių, profesiją, laisvalaikį, pomėgius ir pan. Taip pat svarbu pasirinkti interjero stilių ir jam būdingus bruožus (klasikinis, modernus, eklektiškas, minimalistinis, skandinaviškas ir t.t.), kadangi idėjinis įvaizdis perteikiamas per spalvas, medžiagas, baldus, detales. Rengdami baldų išdėstymo planą atsižvelkite į patalpos paskirtį, funkcines zonas, praėjimus, langus. Baldų dydis, proporcijos, praktiškumas turėtų atitikti pasirinktą stilistiką. Turėdami aiškią baldų vietą lengviau nusistatysite ne tik bendrą, bet ir funkcinį, dekoratyvinį apšvietimą. Spalvų derinimo metu, svarbu atkreipti dėmesį į spalvų poveikį (šiltos, šaltos), pasirinkti dominuojančią spalvą interjere. Nemėgstantiems eksperimentuoti, rekomenduoju sienoms, luboms, grindims rinktis neutralias, šviesias spalvas, o ryškias, kontrastines tik – akcentams. Tokiu būdu bus sukurtas šviesus ir „lengvas“ fonas, o dekoravimo pagalba (meno kūriniais, tekstilės detalėmis, augalais, indais ir t.t.)  galima lengvai paryškinti ir pagyvinti spalvinį pasirinkimą.

Vienas iš paprasčiausių būdų vizualizuoti savo idėjas yra sukurti koliažą. Idėjų koliaže turėtų atsispindėti spalvų žemėlapis – pagrindinės ir akcentinės spalvos, pasirinkto interjero stiliaus pavyzdžių analogai, baldų planas, interjero detalės. Galima remtis jau sukurtų interjerų elementų pavyzdžiais, renkantis savo detales. Kuo daugiau informacijos surenkame, tuo koliažas tampa informatyvesnis. O tai gali padėti lengviau pamatyti kaip visi pasirinkti elementai dera tarpusavyje.

Įsivaizduokite save einant į prekybos vietą jau turint rankose sukurtą interjero įvaizdžio koliažą, kuriame aiškiai matyti Jūsų vizija, argi tai nesutaupytų laiko renkantis visus interjero elementus?

Pasidalinsiu koliažu, kuriame atsispindi kaip PURPURINĖ spalva tapo viso naujai renovuojamo dviejų kambarių buto idėja.

INTERJERO / POKYČIAI