Idėjos

Lengvesnė namų ruoša be cheminių priemonių

Myliu švarą ir tvarką namuose, todėl stengiuosi kuo efektyviau atlikti visus valymo darbus. Žinoma, kartais trūksta „įkvėpimo“  tvarkytis,  tačiau tuomet pradedu ieškoti priemonių, kurios padėtų greičiau, lengviau ir paprasčiau, o svarbiausia sveikiau (siekiant išvengti  alerginių reakcijų) viską atlikti. Ir po tokių paieškų, per  keletą metų, mano namų ruošoje labai sumažėjo cheminių valiklių, kuriuos pakeitė ekologiškesnės priemonės.

Daugelis mano namų ruošoje bandytų cheminių priemonių nepateisindavo savo funkcijų, nepasižymėjo ekologija ir ekonomija. Tai reiškia – paviršiai nukrauti nereikalingomis, greitai sunaudojamomis priemonėms, kurioms išleidžiama daug pinigų, o tai – prieštarauja ir minimalistinės gyvensenos principams.

Mano pagrindinėmis namų valymo priemonėmis tapo įvairios paskirties mikropluošto šluostės iš „Greenwalk“ bei pati universaliausia „stebuklinga“ melamino kempinėlė, kurias naudoju jau ilgą laiką. Būtent šios priemonės minimaliomis sąnaudomis leidžia namuose palaikyti švarą ir tvarką, taip pat yra saugios žmogui ir aplinkai.

Žinoma, kartais prireikia cheminių valiklių (pvz. WC dezinfekcijai ar keramikinės viryklės valymui) arba valiklių pasigaminu pati iš natūralių priemonių (pvz. ūkinio muilo, sodos, acto, citrinų rūgšties). Taigi, sprendimų yra labai įvairių!

Dalinuosi savo mėgstamiausiomis valymo priemonėmis be jokios chemijos:

Kasdieniniam naudojimui:

Dažniausiai virtuvėje naudojamas audinys iš „Greenwalk“ – skirtas indams plauti. Privalumas tas, jog jį naudojant nebereikia indų ploviklio. Tinkliukas naudojamas tik su šiltu vandeniu ir to pakanka, kad puikiai nuvalytų maisto likučius, riebalus ir švariai išplautų indus. Smagu, jog nenaudojant cheminių ploviklių rankų oda, nagai lieka sveiki, o taip pat nėra kempinėlių, kuriose kauptųsi bakterijos.

Skirtingų spalvų, tekstūros mikropluošto šluostės naudojamos skirtingiems paviršiams. Sudrėkintos vandeniu nuvalo riebalus, dulkes, nepalieka vandens pėdsakų ant stalo, virtuvės stalviršio, spintelių, elektros prietaisų. Blizgina ir šluosto stiklinius paviršius, indus ir įrankius be kitų papildomų priemonių.

Sunkiai valomoms dėmėms, paviršiams:

Mano didžiausia pagalbininkė švaros darbuose nuo lubų iki grindų – stebuklinga“ melamino kempinėlė – trintukas. Apie kurios panaudojimą buvau užsiminusi jau ir ankstesniame įraše.

Kempinėlė suvilgoma vandeniu ir valomas išteptas paviršius. Bevalant išteptą paviršių ji pradeda irti ir visiškai išnyksta rankoje.

Pliusai:

  • Ją naudojant nereikia jokių kitų cheminių valymo priemonių;
  • Greitai ir lengvai valo įvairius paviršius: grindis, dažytas sienas, baldus, plyteles, kriaukles, plastiką, laminatą, PVC, stiklą ir t.t.;
  • Valo iš karto (net jokiais cheminiais valikliais neišvalomus paviršius);

Minusai:

  • Kempinėlė pamažu dėvisi – išsitrina.

Taigi, turėdama šias priemones greičiau džiaugiuosi švaria aplinka ir laiką galiu skirti maloniai veiklai. Sutaupau vietos ir pinigų, nes nebereikia daugybės skirtingų cheminių valymo priemonių.

Mielos šeimininkės, o kokias priemones naudojate Jūs, kad tvarkymasis taptų malonesnis?

INTERJERO / POKYČIAI