Prieš / Po

Kaip atnaujinti seną virtuvę už 300 EUR (patarimai taupantiems pinigus)

Pradėjus remontuoti seną virtuvę apėmė noras viską išgriauti ir „pradėti nuo 0“. Kartais taip būtų daug paprasčiau, tačiau ką daryti kai aplinkybės to neleidžia?…

INTERJERO POKYČIAI prasidėjo mano draugo nuomojamame name Kaune, Žaliakalnio raj. Kaskart lankantis svečiuose įsivaizduodavau ką būtų galima pakeisti interjere, kad aplinka taptų jaukesnė. 

Kam teko nuomotis būstą, greičiausiai sutiks, kad tenka prisitaikyti prie įvairių sąlygų, vien todėl, jog vieniems tai – tik laikini namai ir dėl to neketina daug investuoti savo laiko ir pinigų. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo pačių savininkų geranoriškumo.

Ir visgi, nors tai ir laikini namai, norisi juose kuo maloniau jaustis, ypač jei tai senos statybos namas, kuriame nuo sienų ima trupėti tinkas, baldai tokie seni, jog galima vadinti antikvariniais, o ką jau kalbėti apie susikaupusius nereikalingus daiktus, kurie tik užima erdvę.

Tad gavę šeimininkų sutikimą „mini“ remontui išsikėlėme tikslą – minimaliomis sąnaudomis esamomis sąlygomis pertvarkyti virtuvės erdvę (iš anksto konkrečios sumos nebuvome nusistatę).

Keletas pamąstymų PO atliktų darbų:

  • Jeigu yra galimybė visus remonto darbus arba dalį jų atlikite patys (ypač kreipiuosi į vyrus :)) Žinoma, visada galima samdyti profesonalius dažytojus, kurie sutaupytų daug Jūsų laiko, tačiau už jų paslaugas tektų sumokėti (o šiuo atveju mūsų tikslas – minimalios sąnaudos). Visada yra pasirinkimas, galbūt Jūsų giminaitis ar kaimynas šiuo metu ieško darbo ir mielai padėtų atlikti remonto darbus už nedidelį atlygį, apsvarstykite įvairius variantus. Ir dar keli patarimai: prieš pirkdami kuo tiksliau apskaičiuokite reikiamą medžiagų kiekį, mes taip pat lyginome kainas ir rinkomės pigesnes medžiagas, kai ką pirkome internetu, dalį įrankių skolinomės, kad nereikėtų pirkti naujų.
  • Prieš dažymą teko viską gerai „iškuopti“. Virtuvės zona ypač greitai užsiteršia nuo riebalų ir kitų nešvarumų, tad visų paviršių šveitimas, valymas taip pat labai svarbus etapas, ypač tada, kai siekiame kuo pigiau atnaujinti. Kruopščiai išvalyta kriauklė, sienelė ar viryklė gali atrodyti kaip nauja jų net neperdažius. Kituose įrašuose pasidalinsiu savo atradimu „stebuklinga“ kempinėle, kuri man atstoja daugybę cheminių valiklių ir kitų priemonių, dabar be jos neįsivaizduoju namų valymo darbų.
  • Įvertinę esamas sąlygas nekeitėme linoleumo, nelietėme lubų. Nepirkome nei vieno naujo baldo, senus atnaujinome, o nereikalingus išnešėme iš virtuvės. Kartais pakanka naujam gyvenimui prikelti jau esamus baldus, neleidžiant pinigų naujiems. Žinoma kainuoja atnaujinimui reikalingos medžiagos, tačiau kam mieli senieji baldai, tai puiki išeitis.
Stalas nušlifuotas ir nulakuotas
Kėdės apipintos virvelėmis

Aukšta kėdė nušlifuota, nudažyta, aptraukta dirbtine oda
Viryklė nudažyta karščiui atspariais dažais ir nulakuota

Lentynos perdažytos. Esanti virš kriauklės lentynėlė pritaikyta indams džiovinti

Ir štai, po visų „juodų“ darbų atėjo pats maloniausias – dekoravimo etapas. Rinkti interjero detales buvo daug lengviau, kadangi buvo nutarta tematika ir vyraujančios spalvos: balta, akcentams – juoda, žalia.

Sukurta sukulentų kompozicija – gyvi, nelepūs augaliukai neįprastoje vietoje – ant sienos, tapo pagrindiniu virtuvės akcentu

Galbūt prasidėjusi vasara padiktavo dekoravimo temą – „TROPIKAI“ 🙂

 

Norėjau išskirtinės šiukšlių dėžės, netikėtai kilo idėja šiukšlių kibiro dangtį apklijuoti samanomis (juk tokios parduotuvėje nenusipirksi :))

Buvo puiki proga peržiūrėti turimą virtuvės įrangą ir pritaikyti minimalistinės gyvensenos principąpasilikti visko tiek, kiek iš tikrųjų reikia, ir kas naudojama, o kas ne – parduoti, atiduoti, paaukoti. O į senųjų indų vietą atkeliavo nauji stikliniai indai.

Taigi, viską susumavus išleidome 304,74 eurus. Tai daug ar mažai, lyginant su atliktais pokyčiais, spręsti Jums. Dabar virtuvėje tapo erdviau, šviesiau, maloniau gaminti ir kviesti svečius puodeliui arbatos.

O kaip Jūs jaučiatės savo namuose, ar svarstėte kokią namų erdvę norėtumėte atnaujinti?

INTERJERO / POKYČIAI